Uygulama Yazarak Para Kazanmak Nasıl Oluyor?

Paylaş
Uygulama Yazarak Para Kazanmak Nasıl Oluyor?
Aslında başlığı şu şekilde yapsak daha doğru olurdu; ”Uygulama yazıp daha sonra yayınlayıp uygulamanın tutmasını bekleyip para kazanmak.” Bu daha uygun fakat pek fazla anlaşılmayacağı için sıkıntı çıkaracak. Her neyse bugün sizlere farklı bir konu hakkında detaylı olarak bilgi paylaşımı yapacağız. Bildiğiniz üzere akıllı telefonların hayatımıza giriş yaptığı dönemlerden sonra uygulamalar vs. bunların hepsi milyon dolarlara satılmaya başladı. Peki bu nasıl oluyor? Sadece yazılacak olan kodlar ile bu kadar çok para kazanmak veya zengin olmak mümkün mü? İşte sizlere detayları…

Günümüzde herkes farklı bir şeyin peşinde fakat günümüzün en çok tercih edilen sektörlerinden bir tanesi de akıllı telefonlar için üretilen ‘uygulamalar’. Bu uygulamalar sayesinde her geçen gün birileri zenginliğine zenginlik katıyor. Mesela; ”Mark Zuckerberg.” Facebook, Instagram, Whatsapp gibi uygulamaların sahibi ve anlık olarak bu uygulamaları kullanan milyonlarca kişi var. Siz düşünün ne kadar çok para kazandığını. Uygulama içerisinde 3. tarafların reklamları yok fakat uygulamanın kendi reklamları yani sponsorlu reklamlar mevcut. Bu uygulamaların reklam kazanma stili de bu. Belki de günde milyonlarca dolar kazanıyordur. Buna emin olabiliriz.

Birde uygulamayı yazdıktan sonra içerisine yerleştirilen 3. parti reklamlar var. Bu reklamları istediğiniz yerden alabilirsiniz. Google Admob en çok kullanılan reklam stillerinden bir tanesidir. Eğer ödemelerinizin güvende olmasını istiyorsanız ve her ay düzenli bir şekilde ödenmesini istiyorsanız Google Admob’u tercih edebilirsiniz. Fakat öncesinde kendinize özgün bir fikirle oluşturulmuş uygulama gerekiyor. Daha sonrada bu uygulamanın Google tarafından mağazaya uygun olarak seçilip yerleştirilmesi gerekiyor. Bunlardan sonrada uygulamanızın tutması ve reklamlardan gelir etmeniz gerekiyor. Eğer uygulamanız milyonlarca kişi tarafından indirilirse ve bu milyonlarca kişinin indirdiği uygulamanın içerisinde reklamlar olursa bir gece de zengin olabilirsiniz. Bunların hiç birisi hayal değil. Scorp’a, Twitter’a veya Vice’a bakabilirsiniz. Hepsi saniye saniye para basan ve sahiplerini zengin ettiren uygulamalardan sadece bir kaç tanesi. Bu uygulamalar gibi daha bir ton uygulama mevcut mağaza da. Sizlerde bir uygulama geliştirip hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giyim ve Kuşamdan Tasarruf Yaparak Zengin Olmak! başlıklı makalemizde zengin nasıl olunur, zengin olabilmek ve zengin olma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir