Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak 6 Basit Yöntem

Paylaş

Özel Ders Verin

Üniversite döneminde sürekli yeni şeyler öğrenir ve kendinizi geliştirirsiniz. Gençliğin verdiği dolgun bir kişilik ve zeka ile bilgileri daha kolay öğrenirsiniz. Neden bu durumu para kazanmak için kullanmayasınız ki? O zaman hadi başlayalım. İlk işimiz doğru yerlere ilanları vermek ve beklemek. İnsanlar yavaş yavaş sizi tercih etmeye başlayacaktır.

Gün geçtikçe ders verdiğiniz kişi sayısı artmakta ve sizinde cebinize giren para bir hayli fazla olmaktadır. Artık rahat bir üniversite hayatı yaşamanızı sağlayak mesleği buldunuz. Bence altın değerindeki bu ipi sıkı tutun, elinizden kaçmasın.

 

İnternetten Satış Yapın

Üniversite döneminde yapılacak en mantıklı işlerden biri de internet üzerinden satış yapmaktır. İnternetten satış yapmak denilince de akla bir sürü yöntem gelmektedir. Mesela, kullanmadığınız eşyaları satmak bunlardan sadece biri. Yada indirimleri takip edip indirimden aldığınız eşyaları daha sonra aldığınız fiyatın üstüne bir fiyata satabilirsiniz. Sürekli internet kullanan biri olduğunuzu düşünürsek bu indirimleri takip etmeniz zor olmayacak.

 

Dönemsel ya da Yarı Zamanlı İşlerde Çalışın

Üniversite öğrencilerinin de sıklıkla tercih ettiği dönemsel veya yarı zamanlı işlerde çalışmak. Siz de eğitim hayatınızı aksatmayacak şekilde çalışma koşullarını seçerek para kazanabilirsiniz. Sonuçta öğrenciler için yapılabilecek bir sürü iş olanağı var. İster internet üzerinden ister cafe, restaurant, mağaza vs yerlerde çalışarak para kazanabilirsiniz.

Fırsatları Değerlendirin

Burada iş size kalıyor. Fırsatları nasıl değerlendirmeniz gerektiğini biliyorsanız tam size göre bir iş. Mesela bir yakınınız ev taşıyor ona evini taşıma sürecinde yardımcı olabilirsiniz. Bu tarz işler yaparak fırsatçılığınızla güzel paralar kazanabilirsiniz. Fırsatın önünüze gelmesini beklemeyin fırsatları siz kovalayın.

Oyun Abisi/Ablası Olun

Çocuklarla iyi anlaşabilen birisiyseniz ve onlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız düşünmeniz gereken bir iş. Haftada bir kaç saatinizi ayırarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Artık çağımızda neredeyse çoğu ailede ebeveynler çalıştığı için çocuklara bir bakıcı gerekiyor. Bu sadece onlar kazanırken sizde onların çocuklarına bakarak kazanabilirsiniz. Burada size düşen tek şey internetteki ilanlara bakmak ve ailenin güvenini kazanmak. Bu saatten sonra saat başı ücret alarak çalışıyor olucaksınız.

Blog Açın

Üniversitede yapabileceğiniz bir diğer iş ise blog açmak. Tabi bu alana ilgi duymanızda önemli. Okuduğunuz bölüm veya ilgi duydunuz bir konuyu ele alabilirsiniz. Bir süre sonra baktığınızda gönderileriniz beğenilmeye başlayacak ve siz kendinizi git gide daha da geliştireceksiniz. Tabi ki blog açar açmak kazanç sağlayamayacaksınız ama bir süre sonra sabırla yazmaya devam ederseniz güzel kazançlar elde etmeye başlayacaksınız. Bir yandan blog işiyle uğraşırken bir yandan da farklı para kazanma işleriyle uğraşabilirsiniz. Bu sayede 2 ek gelir kaynağınız olur.

Bir önceki yazımız olan Kolay Yoldan Sermayesiz ve Risksiz Para Kazanma Yöntemleri başlıklı makalemizde borsa, forex ve kolay para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir