Türkiye’nin Gururu: Mobile Action Projesi ve Aykut Karaalioğlu!

Paylaş

Türkiye’nin Gururu: Mobile Action Projesi ve Aykut Karaalioğlu!
Silikon Vadisi’ni daha öncesinde hiç duydunuz mu? Türkiye menşeili bir şeyler arıyorsanız Silikon Vadisi’nin Türkiye gururu Mobileaction adlı projeye göz atabilirsiniz. 0’den 100 milyon dolarlara kadar bir başarı hikayesidir kendisi. Dünya çapında önemli şirketlerin yardım aldığı ve bir çok kişi tarafından hayranlıkla takip edilen Mobile Action hakkında bugün sizlere detaylı olarak bilgi paylaşımı yapacağız.

Yukarıda ve başlıkta dediğimiz gibi Mobile Action uygulaması Türkiye’nin gurur kaynağı. Sahibi ve kurucusu olan Aykut Karaalioğlu bu proje için büyük bir emek sarf ederek istediği hayallerini gerçekleştiriyor. Peki nedir Mobile Action? Mobile Action bir mobil uygulama geliştiricisi. Diyelim ki bir mobil uygulama geliştirmek istiyorsunuz. Fakat bunu profesyonel bir şekilde, uzmanlar tarafından yapılmasını istiyorsunuz. Bunun için işte MobileAction’u tercih edebilirsiniz. Bünyesinde bulundurduğu uzmanlar size fazlasıyla yardımcı olacak ve hayallerinizde olan mobil uygulamayı sizin için geliştirecektir.

Proje ilk olarak 2013 yılında San Francisco’da kuruldu. Şirketin CEO’su olan Aykut Karaalioğlu ve CTO’su Engin Tekin büyük oranda destek vererek uygulamayı, projeyi bu kadar çok başarılı hale getirdiler. Projelerini Silikon Vadisi’nde tanıttılar ve ilgi çekici olduğu için birileri tarafından 800 bin dolarlık yatırım aldılar. Bu yatırımın ardından direk gelişmeye ve uzmanlaşmaya yönelen MobileAction projesi şuanda 150 bin doların üzerinde aylık gelire sahip. Daha çok bireysel müşterilerin yanı sıra kurumsal olan müşterileri tercih ediyor. Aktif bir şekilde 100’den fazla müşterisi bulunuyor.

Sadece yabancılara hizmet vermiyor. Dünya çapında ses getirmiş bir proje olduğundan dolayı Amerika, Türkiye ve daha bir çok ülke için hizmetlerini veriyor. Türkiye’den bir çok banka ve e-ticaret sitesi MobileAction’ı tercih ediyor. Şirketin hikayesini daha detaylı öğrenmek ve Aykut Karaalioğlu’nun yaşam hikayesini derinden incelemek istiyorsanız Youtube’da araştırmalar yapabilirsiniz. Kendisi hakkında yapılmış olan tüm röportajların hepsi Youtube’da yer alıyor. Biz sizinle Mobile Action hakkında biraz daha tartışalım.

Mobile Action’un ele aldığı konu: ‘’Uygulama adı, anahtar kelimeler, ekran görüntüleri.’’ Bunların üzerine yoğunlaşıp sizlere profesyonel işler çıkartıyorlar. Sadece uygulama yapmak değil işleri. Aynı zamanda reklam hizmeti de vermekteler.

 

Bir önceki yazımız olan IDEX 2017 Nedir? Ortadoğu’nun En Büyük Silah Pazarı başlıklı makalemizde ıdex, ıdex 2017 ve ıdex nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • mobile action nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir