Suzan Sabancı, TeknoSA’daki Hisselerini Sattı!

Paylaş

Suzan Sabancı, TeknoSA’daki Hisselerini Sattı!

Sabancı ailesinin 4. Kuşak üyesi olan Suzan Sabancı yaptığı ve aldığı son kararla birlikte TeknoSA’da ki tüm hisselerini sattı. Suzan Sabancı’nın neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor fakat büyük derece de hisse satışı gerçekleşti. Akbank’ta yönetim kurulu başkanlığı yapan Suzan Sabancı Dinçer’in hem iç hem de dış ticaretteki tüm TeknoSA hisseleri satılmış oldu.

Teknosa’da toplamda 870 bin 263 bin adet hissesi bulunan Sabancı ailesinin 4. Kuşak üyesi Suzan Sabancı’nın sattığı hisselerin pay fiyatları 3.50 TL olarak hesaplandı. Hisselerinin tümünü satan Sabancı, Teknosa şirketindeki tüm alacaklarını ve paylarını sıfırlamışta oldu. Son zamanlarda çok fazla ve çok büyük gerileme yaşayan Teknosa’nın şuanlık bilindiği kadarıyla küçülmeye gideceği tahmin ediliyor. 2016 yılında toplamda 70 adet mağazasını kapatan Teknosa, 2016’yı büyük bir zararla kapatarak 2017’e giriş yaptı. Teknosa’nın 2016’daki tüm bilançosu 160,6 milyon TL zarar olarak gösterildi. Bu kadar çok zarara uğrayan firma tabiiki de hızlı bir şekilde BIST’te değer kaybetmeye başladı. Teknosa, borsa içerisindeki en büyük değerini kaybetti.

Her ne kadar 2016’da toplam olarak 160,6 milyon lira zarar yaşasa da şirket 2016’nın 4. Çeyreğinde 10,2 milyon lira kar oranı açıkladı. Aynı şekilde firma 2016’da olduğu gibi 2015 yılında da büyük bir zarar gördü ve 2015 yılını 96,6 milyon lirayla kapattı. Bundan mütevellit olacak ki Suzan Sabancı Dinçer’de hisselerini satmak istedi. Tanesi 3.50 TL’den satılan hisselerin toplam değeri 3 milyon liranın üzerinde. Satışı gerçekleştirilen Teknosa hisselerinin yeni satın alanı kim bilinmiyor. Veya kimler tarafından bu hisseler takip ediliyor şuanda bunun içinde herhangi bir bilgi yok. Suzan hanım geçen yıl yine aynı şekilde bazı aralıklarla hisse satışı yapmıştı. 15 Şubat’ta KAP’a yapılan açıklamayla Teknosa hisselerinin 9,1 milyonluk hisse senetleri satıldı. Bu paranın Suzan Sabancı Dinçer ve Serra Sabancı’ya ait olduğu bildirildi. Serra Sabancı hisselerini sattıktan sonra Teknosa şirketindeki payı %2,27’e geriledi. Serra Sabancı 893 bin 606 TL adet hisse satarken Suzan Sabancı Dinçer 1 milyon 318 bin 274 adet hisse satışı yaptı.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli verilir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi ve İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli verilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir