PayPal’ın yeni ürünü: ‘Venmo’ adlı sosyal medya uygulaması

Paylaş
PayPal’ın yeni ürünü: ‘Venmo’ adlı sosyal medya uygulaması

PayPal tarafından geliştirilmekte olan ve her geçen gün büyük gelişmeler yaşayan, büyümeler yaşayan Venmo adlı uygulama Facebook ve Instagram’dan sonra en büyük sosyal medya uygulama olabilir. Peki bu Venmo nedir? Venmo ne işe yarar? Venmo hakkında tüm ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. İşte sizlere; ‘’Günümüzün en yeni sosyal medya uygulaması Venmo’’
Diyelim ki bir miktar paranız var. Bu parayı harcarken nasıl bir yol izlediğinizi göstermek adına bir yerlerde paylaşım yapmak istiyorsunuz. Eğer böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız Venmo’yu kullanabilirsiniz. Henüz geliştirilme aşamasında olan ve her geçen gün daha fazla kişiye erişen Venmo uygulaması arkadaşlarınıza, paranızı nasıl harcadığınızı gösteren bir uygulama. Günümüzde büyük bir paylaşma hastalığı var. İnsanlar aldığı yeni şeyleri, harcadığı paraları, kıyafetleri, elbiseleri çılgınlar gibi her gün sosyal medyada paylaşıyor. Venmo adlı uygulama da kıyafetlerinize, elbiselerinize, yediğiniz yemeklere verdiğiniz paraları gösterebileceğiniz bir uygulama. Eğer para harcamayı çok fazla seviyorsanız bu uygulama size göre diyebiliriz. Gün aşırı içerisinde ne kadar para harcadığınızı gösterebilirsiniz. Hatta en çok para harcayan kişiler arasında 1. Sıraya bile yükselebilirsiniz. Günlük ne kadar harcadığınızın bir önemi yok.

Daha detaylı olarak şöyle anlatalım. Uygulamaya giriş yapmak için Facebook’u kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra uygulama içerisinde kayıtlı olan arkadaşlarınıza para gönderebilir, ödemelerinizi alabilirsiniz. Yani normal bir finans uygulaması. A’dan Z’ye herkese hitap ediyor. Buraya kadar her şey normal fakat diğer tarafta Venmo’yu ilgi çeken bir şey var. Venmo’da harcadığınız paraları arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz, paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz ve kendinize takipçi kasabiliyorsunuz. Aldığınız ödemelerin hepsini Venmo’da paylaşıyorsunuz ve harcadığınız paraların grafiğini ortaya döküyorsunuz. Bir nevi sosyal medya uygulaması olmuş oluyor bu haliyle.

Yeni bir uygulama değil. 2014 yılında uygulama içerisinde toplamda 2,4 milyar dolar para harcandı, para gönderildi. Özellikle genç kitle oldukça ilgi duyuyor. Zaten Venmo’yu bu kadar çok popüler hale getirende gençler. Sizde eğer paralarınızı nasıl harcadığınızı göstermek istiyorsanız şimdi hemen Venmo’ya kayıt olabilirsiniz. Aynı zamanda ödeme alabilirsiniz veya başkalarına ödeme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple gelirleri düşmeye mi başladı? Apple ne kadar kazanıyor? başlıklı makalemizde apple, apple değer mi kaybediyor ve apple ne kadar kazanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir