Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor Mu?

Paylaş
Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor Mu?

Uzun bir aradan sonra Paypal, Türkiye’ye geri dönecek mi? Bu konu şu sıralar fazlasıyla tartışılıyor ve herkes merak içinde Paypal’dan, BTK’dan bir cevap bekliyor. Bazı internet siteleri de Paypal’ın Mart ayında Türkiye’ye yerleşeceği yani veritabanlarını ve sunucularını Türkiye’ye taşıyacağını bu şekilde hizmetlerini tekrardan aktif edeceğini yazıyor. Henüz bu konu tam olarak net değil fakat gelin birlikte bizde sizinle bir araştırma yapalım, tartışalım.
Paypal, Türkiye’ye Ne Zaman Dönecek?

Paypal, hiç şüphesiz bizim ülkemiz diğer ülkeler içinde sorunsuz, en güvenilir çevrimiçi sanal ödeme sistemlerinden bir tanesi. Kendisi Türkiye’den çekilme kararı aldıktan sonra büyük bir boşluk oluştu. Hatta bir çok firma açıldı ve Paypal’ın yeni alternatifi olarak tanıtıldı. Her ne kadar tanıtılmış olsa da henüz yerini tutabilen bir ödeme sistemi yok çünkü hiç birisi Paypal kadar güvenilir ve az komisyonla işlem yaptırmıyor. Paypal’da her ne kadar banka ödemeleri 7 günde de gelse illa ki güvenip yüklü derece ödemeler alabiliyorduk ve sorunsuz bir şekilde internet üzerinde dilediğimiz her yere ödeme yapabiliyorduk. Son zamanlarda yukarıda dediğimiz gibi bir çok kez haberi yapıldı ve Mart ayında Paypal’ın tekrardan Türkiye’ye giriş yapacağı söylendi.

Bu haberlerin arkasında kim var, neden böyle haber yapıyorlar bilmiyoruz. Paypal dahi böyle bir haber yapmıyor. Yani bu şekilde resmi kurumlardan herhangi bir resmi yazı olmamasına rağmen birileri çıkıyor ve şunu diyor; ‘’Paypal, Türkiye’ye geri dönüyor!’’. Maalesef, üzülerek söylüyoruz ki; ‘’Paypal’ın şuanda Türkiye’ye dönme gibi bir mevzusu veya ileride beliren bir belirtisi bulunmuyor.’’ BTK her ne kadar kendisine ‘Gel, bak sunucularını Türkiye’ye taşı, anlaşalım’ Dese de kendisi bunu kabul etmiyor ve ülkemizde faaliyet göstermekten kaçınıyor. Önümüzdeki süreçte ne olur bunu da bilmiyoruz. Bizlerde geri dönmesini temenni ediyoruz. Çünkü neredeyse internet üzerinde yapılan tüm ödemelerimiz Paypal üzerindendi. Hızlıca ödemelerimizi yapıp, ödemelerimizi alıyorduk. Ne yazık ki gitmesiyle beraber bizlerde bu durumdan mağdur olduk ve bir çok ödememizi banka kurumlarına taşımak zorunda kaldık. İlerleyen günlerde Paypal’ın tekrardan Türkiye’ye giriş yapması dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Büyük Anne Bebek Bakım Maaşı Ne Kadar? Şartları Neler? başlıklı makalemizde bebek bakım için şartlar neler, bebek bakım maaşı ve bebek bakım maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir