Nasıl Zengin Olunur? Sorusuna Cevap Vermiş Milyonerler

Paylaş

Nasıl Zengin Olunur? Sorusuna Cevap Vermiş Milyonerler

Bu soru her zaman herkesin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Şüphesiz karşınıza bir zengin çıksa ilk soracağınız sorular arasında bu soru yer alır. Bunun haricinde onun kişiliğini, karakterini ve yaşam tarzını sorabilirsiniz. Fakat bizi ilgilendiren ve çok merak ettiğimiz tek soru; ‘’Nasıl zengin oldun?’’ Bakalım milyonerler bu soruya nasıl ve ne şekilde cevap vermiş?

Türkiye dahil Dünya üzerinde yaşayan tüm insanlık bir yerlerden bir şekilde bir şeyler bularak zengin olmanın yollarını arıyor. Kim istemez ki çok parayı? Hepimiz isteriz. Fakat insanlık zengin olmaya çaba göstermek yerine zenginliği sadece hayallerde düşünüyorlar. Yani kişisel harcamalarına, yaptığı gereksiz harcamalara hiç mi hiç dikkat etmiyor. Orta sınıf ve fakir kimselerin üzerinde büyük bir tembellik vardır. Eğer tembel biriyseniz zengin olabilme hayaline hiç kapılmamanız gerekiyor. Zira zengin olabilmenin yolu; ‘’Hırs, azim ve çabadır.’’ Çaba etmezseniz ve bir şeyleri başarmak için azim göstermezseniz hiçbir zaman zengin olamazsınız.

Zenginler bu konuyla alakalı olarak şu yorumları yapmış;

  • Zengin olabilmek için üst sınıf bireylerle bir araya gelin. Orta sınıflı veya daha düşük kitleyle takılmak sizi hayallerinizden çok daha çabuk vazgeçirecektir. Zenginlerle bir kafede bir kahve içmeyi deneyebilirsiniz. Onların görüşlerini ve nasıl yaşadıklarını öğrenin. Bir çok soru sorun. Asla soru sormaktan vazgeçmeyin ve utanmayın. Onlar her sorunuzu keyifle cevaplayacaklardır.
  • Zenginlerin hayatında ‘’Kural 100’’ vardır. Bu taktiğin işe yaradığını ve her zaman birilerini zengin yaptığını savunurlar. Örnek vermek gerekirse; ‘’1 yıl içerisinde 100 kere egzersiz yaptığınızı varsayarsak sonucunda sizlerde bir Kıvanç Tatlıtuğ veya Kenan İmirzalıoğlu olabilirsiniz.’’
  • Başka insanlara farklı ve başarılı olabileceğinizi kanıtlayın. İnsanlar üzerinde çok farklı ve büyük ölçekli etkiler yaratın. Bu etkiyi yaparsanız zengin olabilmeniz kaçınılmazdır. Konferanslar, etkinlikler, fuarlar aklınıza neresi geliyorsa her yere gidin ve farklı farklı insanlarla tanışarak onlarla sohbet edin.
  • Kendi başınıza bir şeyleri başarabileceğinize inanmayın. Diğer insanların görüşlerini alın yani bir yerlerden yardım alarak ilerlemeyi düşünebilirsiniz. Örnek vermek gerekiyorsa; ‘’Bir diş hekimi düşünün. Bu diş hekimi günün her saatinde telefon başında oturup kendisini arayan kişilere sürekli olarak randevu veremez değil mi? Evet, veremez. Fakat bunun yerine bir asistan alsa bu sorunu hızlı bir şekilde atlatabilir.’’

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de En Çok Para Kazanan Meslekler başlıklı makalemizde en çok kazanan meslekler, en çok para hangi meslekte ve itibarı yüksek meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir