Melek Yatırımcı Nedir? Nasıl Bulunur?

Paylaş

Melek Yatırımcı Nedir? Nasıl Bulunur?

Girişimcilerin bir projesi varsa ve bu projeyi geliştirmek için birilerini arıyorsa bu projeye destek olacak olan kişiye bulurlarsa bunun adına ‘Melek yatırımcı’ deniliyor. Bu isim çok uzun yıllardır kullanılmakta ve dünyanın bir çok yerinde uygulanmaktadır. Girişimcilerin önünü açmak, projelerini tüm Dünya’ya duyurmak için onlara yardım eden kişiler. Yani yatırım yapıyorlar ve o projenin gelişmesini daha sonra para kazandırmasını bekliyorlar.

Herkesin aklına bir fikir, bir proje vardır. Hatta birisine projeyi açıkladığınız zaman, yapılmış olan bir proje görüldüğü zaman ‘Aa, bu benim aklıma gelmişti’ Diye serzeniş edinilir. Fakat serzeniş etmek yerine o fikri bir şekilde hayata geçirmiş olsaydı şimdi belki de o kişinin yerinde olacaktı ve yapmak istediği şeyi mükemmel bir şekilde gerçekleştirecekti. İşte bu gibi durumlarda size yardımcı olabilecek olan ve sizlerin fikirlerini daha üst seviyede yönlendirebilecek olan kişilere melek yatırımcı deniliyor. Girişimcilik veya diğer sektörler hiç farketmiyor. Bu sektörlerde çok paranızın olması büyük bir ifadeye sahip fakat bu sektörlerde bir fikrinizin olması çok para kazanacağınız anlamına gelmiyor. Yapacağınız ürünü, yapacağınız projeyi iyi bir şekilde birilerine pazarlamalı ve bu ürünün gerçekten büyük bir buluş olduğunu, işe yarar bir şey olduğunu birilerine kabul ettirmelisiniz ki o ürün satılabilsin, size bir gelir kaynağı sağlasın. Her fikri olan bu sektörde para kazanamaz.

Aklınızda bir fikir varsa veya daha önce hayata geçmiş bir projeyi yeniden canlandırabileceğinize inanıyorsanız melek yatırımcılar size fazlasıyla yardımcı olabilir. Onlara fikrinizi anlatmanız, sunumuzu yapmanız ve farklı bir bakış açısıyla fikrinizi onlara kabul ettirmeniz gerekir. Onların çok fazla parası olabilir fakat onlarda ne de olsa paralarını sokakta bulmadılar. Bir şeylere yatırım yapabilmek için elde var olan bir şey istiyorlar yani onlara gelir kaynağı olabilecek bir şey istiyorlar. Fikrinizde lazım olan şey sadece finansal olarak destekse melek yatırımcılara yukarıda dediğimiz gibi fikrinizi açıyorsunuz ve bu konu hakkında kendilerinden yardım istiyorsunuz. İnternet üzerinde ‘Start up’ şeklinde aramalar gerçekleştirirseniz bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Adsense İle İnternetten Para Kazanmak / Zengin Olma Yolu başlıklı makalemizde google adsense, internet ile para kazanma ve internetten para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir