Kredi Sicil Affı Çıktı Mı? (2017)

Paylaş

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Normal şartlarda böyle konulara sitemizde yer vermiyoruz fakat bu konu bir çok kişi tarafından merak edildiği için ve henüz bir yerlerde tam detaylı olarak bilgi yer almadığından sizlere bu konu hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. TBMM’nin kredi sicil affını onaylayıp onaylamadığını ve diğer konuların hepsini bu konu içerisinde sizlerle tartışacağız. Daha fazla uzatmadan ve sizi meraklandırmadan işte sizlere; ”2017 Kredi sicil affı”…

Yukarıda da denildiği gibi kredi sicil affı için henüz tam olarak bir bilgi hiç bir yerde yok. Bilgi olmayınca da insanların kafası karışıyor ve bu yasanın çıkıp çıkmadığını sorgulayıp duruyor. Şuanda bu yeni kredi sicil affı TBMM’den geçmiş durumda. TBMM bu yasayı onayladığı için kısa zaman içerisinde tekrardan gündeme getirilip kredi sicil affının bir an önce çıkartılması bekleniyor. Fakat ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir bilgi yok. TBMM ve diğer kurumlardan ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir. Peki nedir bu kredi sicil affı?

Kredi Sicil Affı Nedir?

Zamanında borçlarınızı geciktirdiyseniz veya ödeyemediyseniz bankalar sizi kara listeye dahil eder. Bu kara listeye girince işler değişir ve bankalar sizi bu listeye aldığı için hem sizinle bir daha çalışmak istemez. Hem de başınıza farklı farklı sorunlar çıkar. İlk sorun icralar ve hacizlerdir. Banka borcunuzu ödemeniz için size 90 günlük süre verir. Bu 90 günlük süre içerisinde borcunuzu öderseniz hiç bir sorun yok. Fakat ödememekte ısrar ederseniz kara listeye dahil olursunuz ve bir nevi kredi siciliniz lekelenmiş olur. Lekelendiği içinde kara listeye dahil olursunuz ve hükümet tarafından kredi sicil affı çıkartılmadıkça bu listeden çıkamazsınız. Çıkamadığınız içinde bankalar bir daha sizinle çalışmak istemez. Kredi sicil affının gündeme getirebilmesi için parlamentodan bir kaç milletvekilinin bu konuyla alakalı olarak kendi aralarında imza toplayıp meclise vermesi gerekir. Meclis yani TBMM onaylarsa kredi sicil affı gündeme gelir ve ilerleyen günlerde tamamiyle hayata geçirilmiş olur. 2016 yılında milletvekilleri bu konuyu gündeme getirip meclise sundu. Meclis onayladı ve 2017 içerisinde şuanda kredi sicil affının çıkması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Amerika’lı Zenginlerin Ortak Özellikleri başlıklı makalemizde amerikalı zenginler, zenginler ve zenginler nasıl zengin oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir