Kozmetik Sektöründe Arap Rüzgarları Esiyor

Paylaş

Kozmetik firmalarının yüzü Ortadoğulu turistler sayesinde güldü. Ortalamanın 2 veya 3 katı kadar alışveriş yapan Arap turistler sayesinde yatırımcılar da Türk firmalarının kapısını çalıyor.

Son dönemde ülkemizde Ortadoğulu turist sayısı oldukça arttı. Gelen turistler özellikle kozmetik alışverişini Türkiye’den yapmaya başladı. Amacı sadece kozmetik ürün almak olan turistler bile mevcut durumda. Ülkemize gelen misafirler normal alışveriş ortalamasının 2-3 katı kadar alışveriş yapıyor.

Pek çok kozmetik mağazası bu yoğun ilgiden nasibini alıyor. Bu durum hızlı büyüme gösteren kozmetik pazarında Türkiye’yi dikkat çeken bir konuma getirdi. Diğer mağazalar kepenkleri kapatırken kozmetik mağazaları ikinci mağazaları açmaya hazırlanıyor. Özellik ile İstanbul’da artan ilgi göz ardı edilemez düzeyde. Tek seferde 10 bin hatta 20 bin tl lik ürün alan müşteriler mevcut.

Bir önceki yazımız olan Bütçe Açığında İlk Yarıyılda Tarihi Zirve başlıklı makalemizde bütçe açığı, Bütçe Açığında Zirve ve Murat Çetinkaya hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir