Dolar Düşer Mi? Yoksa Yükselir Mi?

Paylaş

Dolar Düşer Mi? Yoksa Yükselir Mi?

Merak edilen ve her gün Türkiye’de yüz binlerce kişinin takip ettiği şeylerden bir tanesi de dolar. Her sabah uyanır uyanmaz dolar kuruna bakan kişiler bu aralar dolardan baya bir endişeli. Zira doların düşeceği veya yükseleceği hiç bir şekilde kestirilemiyor. Normalde de zaten olması gereken budur. Fakat ortada acı bir gerçek var. O da; ”Ülkemizin artık yatırım yapılamaz ülkelerin arasına girmesi.” Bu durumun bizim için ne gibi bir etkisi olacak bilinmiyor fakat ilerleyen günlerde de bu durumla alakalı olarak tüm gelişmeleri göreceğiz. İşte sizlere dolar tahminleri…

Size burada uzun uzun anlatmak biraz güç. Zaten anlatsak bile bir çoğunuz borsadan, dolardan veya altından usanır. Bir daha yüzüne bile bakmak istemeyebilir. 2016 yılından bu yana hiç düşüşe geçmeyen her zaman yükselişte olan doların son halini bizim gibi her ne kadar amatör olarak doları takip eden kişiler bilemediği gibi bu işte destek almış, borsayı a’dan z’e bilen kişilerde hiç bir tahmin yapamıyor. Ayrıca burada size yatırım tavsiyesi de veremeyiz. Bu durum yasalara göre yasaktır. Fakat kendinizce şöyle yapabilirsiniz;

  • Doların son 5 yıl içerisindeki ivmesine bakabilir ve bu şekilde dolar alabilirsiniz veya satabilirsiniz. Son 5 yıl içerisinde her zaman yükselişte olması asla sizi yanıltmasın. Bugün 3.70 kuru ile işlem görüyorsa yarın sabah kalktığınız zaman 3.50 kurundan işlem görebilir.

 

Fakat sizlere en nacizane önerimiz şudur; ”Şu dönemde asla dolara veya başka bir şeye girmek zarardan başka bir şey değildir. Ne zaman ne olacağı belli olmayan dolara girmek paranızın bir anda hiç olması veya tamamen yok olması gibi bir şey desek daha doğru olur.” Hem ülkemizin refahı için dolar almamanızı öneririz. Dolarda yüksek paranız olmadığı sürece sadece paranızı korumuş olursunuz. Kişiler daha çok al sat işlemleri yaparak parasının değerini koruyor. Anaparayı bir kenarda bırakıyor ve dolardan kazandığı parayla geçimini sağlamaya çalışıyor. Yani şöyle olsa dolardan kazanabilirsiniz; ”Diyelim ki 100 bin TL’niz var. Bu 100 bin TL’i 2.70 iken dolara çevirdiniz. Ertesi gün kalktınız dolar 3.70 olmuş.” İşte böyle olursa dolardan zengin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Varlık Fonu Nedir? Kuruluş Amacı Nedir? başlıklı makalemizde varlık fonu, varlık fonu ne demek ve varlık fonu ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir