Dolar Neden 3,59 Liraya Yükseldi

Paylaş

Bankalar arası piyasada dolar/TL kuru, 3,59 ile rekor kırmakta iken, Euro/TL kuru da, 3,81 ile rekor kırdı. Yurt içindeki siyasi faktörlerin yarattığı baskı nedeniyle Türk Lirası hızlı bir şekilde güç kaybetmeye devam ediyor. Türk finansal varlıkları üzerinde yarattığı baskı ve gün geçtikçe artan dolar nedeniyle yeni rekorların da gelebileceği konuşulmakta.

 

Sabah saatlerinde 3,50 seviyesinde yatay bir seyir izleyen dolar, öğleden sonra bir anda yükselerek 3,60 sınırına dayanmış bulunmakta. Şuanda dolar rekor fiyatta.

 

Uzmanlar ise Türk lirasının negatifliğini koruduğunu söylüyor. Türk lirasının günde %1 oranında değer kaybettiğini söylüyor.

 

Piyasada oluşan volatilite ile neredeyse bütün Türk finansal varlıkları baskı altına girdi. Dolar/TL kurunda 3,40 seviyesi destek olarak görülüyor ve 3,50 seviyelerinde normalleşmesi durumunda projeksiyon kanallarının 3,50 – 3,65 hareketini beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Yıl için Asgari Ücretin Ne Kadar Olacağı Belli Oldu başlıklı makalemizde asgari ücret, para ve para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir