Borsada son durum ne? Yatırım yapılabilecek şeyler var mı? Yatırım nereye yapılmalı?

Paylaş
Borsada son durum ne? Yatırım yapılabilecek şeyler var mı? Yatırım nereye yapılmalı?
Evet, yeni bir konuyla daha karşınıza çıkıyoruz ve bu konumuzun içerisinde sizlere detaylı bir şekilde yeni bilgiler aktarmaya çalışacağız. Biliyoruz, hepiniz borsadaki son durumu takip ediyorsunuz ve halen nerelere yatırım yapılabileceğine tam olarak karar vermiş değilsiniz. Aynı şekilde sizleri bir yerlere yatırım yapmanızı öneren kişilere de aldırış etmemenizi önermekteyiz. Eğer birisi size yatırım konusunda illa diretiyorsanız o kişinin dediklerine göre hareket etmeyin. Yatırım yapılması gerektiğini söylediği yerin geçmişini iyi bir şekilde analiz edin ve ondan sonra karar verin. İlerleyen günlerde borsada neler olabileceği bilinmediği için sıkıntıya düşebilirsiniz ve yatırımlarınızın tüm hepsini kaybedebilirsiniz. Her neyse gelin sizlerle birlikte bugün borsayı biraz inceleyelim.

Borsanın ne zaman nerede atak yapacağı, nelerin ne kadar yükseleceği asla bilinmez. Bilinmesinin de imkanı yok. Fakat biz sizlere bu konu da yine bir kaç açıklama yapma gereği duyduk. Eğer borsada bir şeylere yatırım yapmak istiyorsanız yukarıda da dediğimiz gibi ilk önce yatırım yapmak istediğiniz firmanın geçmişini iyi bir şekilde analiz edin. Daha sonrasında firmanın çalışanlarına, satış oranlarına, müdürüne, patronuna kadar her şeyi dikkatli bir şekilde inceleyin. Henüz yeni ve gelişmemiş bir firma ise o firmaya yatırım yapmaktan her zaman uzak durun fakat ‘yatırım yapılabilir’ gözüyle bakabilirsiniz. İlerleyen günlerde şayet değerlenen bir firma haline gelirse o firmaya tekrardan bir inceleme atabilirsiniz. Ama yeni firmaların çoğu kaliteli ve güvenilir referanslar olmazsa yükselmesi imkansız gibi duruyor.

Firmanın geçmişinin uzun sürelere dayanması her zaman borsa da avantaj olarak değerlendirilmektedir. Eğer bir firma uzun bir geçmişe sahipse ve hazır halde tonlarca müşteriye hizmetlerini sunuyorsa o firmaya yatırım yapabilirsiniz. Fakat bu konularda henüz bir bilgi birikiminiz bulunmuyorsa piyasa da sizlere bu konuda hizmet verebilecek olan ‘Borsa uzmanları’na göz atabilirsiniz. Onlar sizin için bu konuda yardımcı olarak nerelere yatırım yapılması gerektiğini, paranızı nasıl değerlendirebileceğinizi iyi bir şekilde analiz ediyorlar ve paranız onlar tarafından kâr yapacak şekilde bazı şirketlere yatırım olarak aktarılıyor.

Bir önceki yazımız olan Super Bowl Borsasının Değeri: '14 Milyar Dolar' başlıklı makalemizde amerikan futbolu, amerikan futbolu borsası ve super bowl hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir