Borsa da Doğru Yatırımı Bulma & Borsa da Kâr Etme

Paylaş

Borsa da Doğru Yatırımı Bulma & Borsa da Kâr Etme

Sanıldığı kadar kolay olmayan borsa da yatırımlarımızı neye göre yapmalıyız? Borsaya giren bin pişman, girmeyen bin pişman. Fakat her ne kadar pişman olan olsa da borsa sayesinde hayallerine kavuşan, uzun vade de bir çok zengin olan bir çok insan var. Yaptıkları tek şey borsayı iyi bir şekilde analiz ederek daha doğru yatırımlar yapmak ve zengin olmanın yolunu bulmak. Evet, yaptıkları tek şey bu. Yatırım yapmadan önce belki de bir çok firmayı iyice araştırıp, iyice bilgi edinip o şekilde yapıyorlar. Gelin sizlerle birlikte bugün borsa da nerelere yatırım yapabileceğimizi, nasıl kâr edebileceğimizi detaylı bir şekilde inceleyelim…

Borsa denilen bu şey o kadar çok karmaşık ki karşınıza her an farklı bir şey, farklı bir terim ve farklı bir olay çıkabilir. Yatırım yaptığınız firma anında inişe geçebilir, anında hisse senetleri artışa geçebilir. Yani borsa da kimse ne olacağı doğru bir şekilde kestiremez. Mesela son zamanlarda medya da şu haber yer alıyor: ”Snapchat gibi uygulamalar borsaya dahil olacak.” Şimdi siz olsanız bu firmaya yatırım yapar mısınız? Yatırım yapmak için biraz düşündürücü bir yer. Fakat Snapchat’in sahibi bir yerlerden para kazanmak için bir şekilde fon sahibi olması gerekiyor. Bunun içinde şirketi ve uygulamayı borsaya dahil ediyor. Hatta borsada yatırım yapılabilecek son yerlerden birisi desek daha doğru olur. Zira karşısında sosyal medyanın devi olan Facebook, Instagram gibi uygulamalar mevcut. Özellikle Facebook, Snapchat gibi uygulamaları her zaman borsa da mağlup eder. Birde şu yönden düşünün: ”Snapchat hali hazırda popüler bir uygulama fakat bu uygulama daha ne kadar geliştirilebilir? Şirketin gelecekteki planları neler?” İşte bunların hepsini doğru bir şekilde öğrenmek gerekir. Olası bir sorunda tüm hisse senetlerinin fiyatı dibi görebilir.

Yukarıda da dediğimiz gibi borsada ne olacağı hiç bir zaman belli olmuyor. Bugün zenginseniz yarın anında gelirleriniz dibe vurabilir. Küçük adımlarla büyümenin yollarını aramak gerekiyor. Küçük küçük açılıp borsa da neyin ne olduğunu, ne zaman hisse senetlerinin satışına karar vermeyi vs. bunları iyi bir şekilde analiz etmek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan TEFAS Nedir? Fon Alım ve Satım Platformu TEFAS! başlıklı makalemizde fon alım satım platformu, takasbank ve tefas hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir