Amazon’da Satılan 32 Dolarlık Dağ Havası

Paylaş

Amazon’da Satılan 32 Dolarlık Dağ Havası

Hepimiz nereden para kazanacağız, nereden para bulabiliriz? Diye yırtınıp duruyor fakat birileri ücretsiz, bedavaya solduğumuz havayı bizlere 32 dolara satıyor. Olmaz demeyin, oluyor. Amazon üzerinde satılığa çıkarılmış durumda ve adeta yok satıyor. Belki sizde bu fikirden yola çıkıp ‘’Satılık köy havası’’ Diye sahibinden üzerinden satabilirsiniz. Her neyse uzatmadan sizlere 32 dolarlık dağ havasının detayını verelim…

Bildiğimiz, her yerde bulunan sıradan dağ havası. İnsanlara bu dağ havasını şişelerin içerisine saklıyorlar ve 32 dolara Amazon internet alışveriş sitesi üzerinden satıyorlar. Üstelik yoğun bir talep bile var. Bu fikri ortaya çıkan Kanada’lı Banff and Lake adlı şirket. Temiz dağ havasına özellikle Çin üzerinden büyük bir rağbet var. Çin’de büyük bir hava kirliliği olduğundan Çin’liler bu işe sıcak bakıyor ve sürekli satın alıyorlar. Hal böyle olunca dağ havası satan kişiler Çin’de bir temsilcilik bile açmışlar. Sadece Amazon üzerinde satılık değil. Aynı zamanda E-bay gibi sitelerde de aynı şekilde 32 dolara insanlara satılıyor.

Bu fikir çıktıktan sonra birileri daha işe koyulmuş ve onlarca kişi bu işi yapmaya başlayarak yine aynı internet alışveriş siteleri üzerinden insanlara temiz dağ havası satmaya başlamış. Şuanda Pekin’in hava kirliliği oranına bakınca bizim ülkemizden %32 daha kirli görünüyor. Hava kirliliğini iş fırsatına çeviren ticari kafaya sahip insanlar farklı yollarla para kazanıyorlar. Örnek vermek gerekirse; ‘’Bir restoran içerisine hava filtreleri kurmuş ve müşterileri için sürekli olarak temiz hava solunumu yapıyor.’’ Bu hizmetten faydalanmak yine ücretli. Bu işin haberi ilk olarak BBC tarafından 2013 yılında yapılmış. O zamanlar teneke kutularıyla temiz hava satışı 5 yuan üzerinden yapılıyormuş. Hatta bu kadar ucuz olunca insanların istilasına uğramış ve 10 gün içerisinde 10 milyon adet temiz hava dolu teneke kutusu satmış. Şuanda kendisinin zengin olduğu ve başka işlerle uğraştığı tahmin ediliyor. İnternet üzerinde ‘’Chen Guangbiao’’ diye araştırma yaparsanız daha detaylı olarak bilgiye ulaşabilirsiniz. Kim bilir belki de Türkiye’nin havasını Pekin’e satarsınız. Olmaz demeyin, bakın birileri kafaya koymuş ve bir şekilde başararak şuanda takır takır satıyor.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyadan Para Kazanmak Mümkün Mü? başlıklı makalemizde facebooktan para kazanmak, instagramdan para kazanmak ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir