Ali Ağaoğlu Nasıl Zengin Oldu? Hayat Hikayesi

Paylaş

Ali Ağaoğlu Nasıl Zengin Oldu? Hayat Hikayesi
Televizyonlarda, internette, sosyal medyada veya dergilerde sürekli görürüz Ali Ağaoğlu’nu. Mesleği inşaat sektörü üzerine olan Ali Ağaoğlu’nun başarısı nedir? Nasıl zengin oldu? Hangi okula gitti? Bu gibi sorulara cevap vermek için sizlere müthiş bir yazı derlemesi hazırladık. Herkesin dilinden düşmeyen Ali Ağaoğlu’nun başarı hikayesi aşağıda…
Ali Ağaoğlu, lise dönemlerinden bu yana ticaretle iç içe birisi. Liseyi bitirdikten sonra inşaat sektörüne giriş yapan Ağaoğlu, yenilikçi yapısıyla o günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kurdu. Lise yıllarında inşaat ihalesine girdi ve kazandı. İlk ihalesini başarıyla kazanan Ağaoğlu, bir yandan derslerine çalışıp bir yandan da kurduğu şirketi her geçen gün büyütmeyi hedefliyordu ki oldu da. Ali Ağaoğlu’nun ve kendi şirketinin bugüne kadar tamamlamış olduğu tüm inşaat alanlarının boyutu 2 milyon metrekareyi aştı. 2009 yılının sonuna doğru toplamda 10 bin adet inşaatı tamamlayıp teslim etti. 2010’dan sonra da bir çok kez ihaleye katıldı ve bir çoğunda başarılı işlere imza atarak tüm ihalelerde pay, hisse sahibi olmayı başardı.

Türkiye’nin bilinen en büyük ve en saygın şirketlerinden bir tanesi olan Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun 2010 yılındaki toplam geliri 1.5 milyar dolara kadar çıktı. Her ne kadar inşaat üzerine sektörde yer alsalar da enerji ve turizm sektöründe de şirketin büyük bir payı bulunuyor. Ağaoğlu şirketler grubu’nda 2012 yılında çalışan sayısı 12 binin üzerindeydi.

Sürekli babasını örnek alan ve babasının izinden gidip onun sözleri üzerine konuşan Ali Ağaoğlu şu sözleri söylüyor; ‘’ Liderim olmuştur. Arkadaşlarım orada burada gezerken ben mühendislerin başına gidiyordum. Çalışma şevkini de babamdan aldım. Hırsım vardır. Risk almayı severim. Ama hırsım, aklımın önüne geçmemiştir. Babamın “Parayı başının üzerine alırsan paranın ağırlığı seni çökertir, ama parayı ayağının altına alırsan seni yüceltir” sözü, benim hayat felsefem olmuştur.”

Ağaoğlu yaptığı projeler hakkında ve kendi hayatı hakkında şu sözleri söylüyor; ‘’1980’ler toplu konut döneminin patladığı yıllardı. Binlerce konut yaptım. Fabrikalar kurdum. Turizme 1988 yılında girdim. Yine o zamanın şartlarına göre binlerce konut yaptım. Türkiye’de en büyük tuğla fabrikaları benimdir. O yönüm hiç bilinmez. Şu anda inşaatlarda kullandığım tuğlalar kendi tuğlalarım.”Ağaoğlu, My Concept projeleriyle tanındı. Ama ondan önce de 1980’li yıllarda 300-500 konutluk çok büyük inşaatlar yaptı. Ağaoğlu, My Concept projesiyle 5 yıldızlı otelde aranan tüm yaşam standartlarını orta gelirli insanların erişebileceği hale getirdi. Ağaoğlu, My Consept’le ilgili şu değerlendirmeleri yapıyor: “İnsanlar için konut başını sokacağı bir yer iken My Concept ile yaşam biçimi ve statü oldu. Bu tür projelerde en büyük engel arazi bulmaktır. O da zaten bende vardı. Sonuçta hızlı bir büyüme yakaladık.”

Bir önceki yazımız olan Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler! başlıklı makalemizde girişim filmleri, girişimciler ve Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler! hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • ali ağaoğlu nasıl zengin oldu
  • ali ağaoğlu kimdir nasıl zengin oldu
  • ali ağaoğlu başarı hikayesi
  • ali ağaoğlu hayat hikayesi
  • Ali Ağaoğlu nasıl zengin oldu ve ne tür işler yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir