Ege Tarafında Deprem !

Paylaş

Ülkemizin bulunduğu konum sebebi ile pek çok kez deprem tehlikesi ile yüzyüze geldik. Kimisi geldi geçti kimisi bir faciaya dönüştü. Geçtiğimiz gece yaşanan deprem etkisini sosyal medya dahil her çeşit medya kuruluşuna gösterdi.

Ege Denizi’nde, Gökova Körfezi’nde dün gece yarısı şiddetli bir deprem oldu. Merkez üssü Kos Adası şeklinde açıklanan ve yaklaşık olarak 7 kilometre derinlikte gerçekleşen depremden fazlası ile büyük bir alan etkilendi. Bu alanlardan başlıca; Kos Adası, Bodrum ve Datça gibi yerler geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 6.3 olarak açıklamıştı fakat ilerleyen saatler içerisinde AFAD ve Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.6 olarak yeniden bildirdiler. Malesef 100’e yakın kişinin yara aldığı bilgisi mevcut. Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün Türkiye’de can kaybının bulunmadığını belirtti. Yunanistan’da ise iki kişi hayatını kaybetti. Yunan basınına göre yaşamını yitiren 2 kişiden biri 30 yaşında ve Türk. Dışişleri Bakanlığı verilen bu bilgiyi doğruladı. Bodrum, Gümbet açıklarında deniz seviyesinin yükselmesi ve dev dalgalar nedeniyle yaklaşık 60a yakın araç sürüklenerek hasar gördü….

Bir önceki yazımız olan Türkiye'den Alman Şirketleri İle İlgili Açıklama başlıklı makalemizde Alman krizi, Almanya krizi ve BASF hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir